Hırsız alarm

Hırsız Alarm Sistemi Kurulum

Hırsız alarm sistemi kurulum

Hırsız alarm sistemi keypad

Hırsız alarm sistemi kurulum İş yeri, fabrika ve evlerin hırsızlık olaylarına karşı oluşabilecek tehditleri ortadan kaldırmak için iyi tasarlanmış hırsız alarm sistemi kurulumu günümüz şartlarında gerekli hale gelmiştir. Projesi detaylı yapılmış hırsız alarmın kurulu olduğu mekânlar diğer yerlerle karşılaştırıldığında daha güvenli bir duruma gelmiştir. Elektronik hırsız alarm sisteminin detaylarını açıklamak istiyorum.
Tuş takımı(keypad) montajı

Hırsız alarm sistemini manüel olarak kurulumunu yapmamızı sağlayan sembol ve alfabetik harfleri taşıyan cihaz genellikle iç kapı kısmına yerleştirilmeli kullanıcının kolay erişebileceği bir yükseklikte bulunması gerekmektedir. Kesinlikle dikkat etmemiz geren önemli detay mekanı terk ederken mutlaka şifreyi girip hırsız alarm sistemini devreye almamız gerekiyor aksi durumda sistem çalışmaz ve hırsızlık olaylarında herhangi bir caydırıcılık taşımaz.

Hırsız alarm panelinin montajı

Sistem kurulumu için montajı yapılan tüm elemanların haberleşmesini sağlayan ana kart genellikle bir metal kutu içerisinde muhafaza altına alınır. İster kablolu alarm sistemi olsun isterse kablosuz olsun çalışma mantığı genel anlamda birbirine benzemektedir. Kolay ulaşılabilir bir alana montajı yapılmamalı mutlaka gizli bir alana takılmalıdır. Pır detektör, siren, cam kırılma detektörü, su baskın detektörü, keypad gibi elemanlar kart üzerine montajı yapılır. Telefon bağlantısı yine bu panel üzerinden gerçekleştirilir.

Pır detektörlerin doğru yerlere montajı

Alarm sistemi devreye alındığında pır detektörün önünde gerçekleşecek hareket alarm paneline tehdit sinyali olarak gönderildiğinden dolayı montaj yapılacak yerin tüm alanı görebilecek şekilde yerleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Kablosuz pır pil ile çalıştığından düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Ayrıca dirençli bağlantı yapılması çok önemli hırsız alarm kablosunun hırsızlar tarafından kesilmesi ana panelin o elemanla bağlantısını kesilmesi haberleşmeyi etkileyeceğinden yine panelin tehdit olarak algılamasını sağlayacaktır.

Ev alarm sistemi

Ev için hırsız alarm sistemi

Ev alarm sistemi

Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri

Kablosuz alarm sistemi

Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri