Hırsız Alarm İhbar Sistemleri

 Hırsız Alarm ihbar Sistemleri

Hırsız alarm ihbar sistemi bileşenleri

Hırsız Alarm İhbar Sistemleri Ev, işyeri, fabrika, ve benzeri yerlerde hırsızlık, soygun,  yangın, gibi durumlarda başkalarını sizin yardımınıza çağıran veya sistemin kurulu olduğu yerden sizi tehdide karşı uyaran elektronik çözüm paketidir. Ev, fabrika, ve işyerinizin konumuna, isteklerinize, içerideki yaşama tarzınıza ve bütçenize uygun olarak, tamamen size özel seçilmiş elektronik parçaların birbirleriyle entegre edilmesiyle oluşur. istenmeyen durumu algılar ve alarm verir. Alarm verdiği zaman sirenle, ışıkla, otomatik telefon bağlantısıyla çevreye ve gerekli yerlere haber verir. istenmeyen durumu; açılmaması gereken bir kapı veya pencerenin açılması, evde, iş yerinde vb gibi yerlerde bir canlının hareket etmesi, cam kırılma sesinin çıkması gibi hallerin oluşmasıyla sistem devreye girer. içerideki hareket ve yaşam tarzınıza bağlı olarak hangi bölümü ne zaman koruyacağınıza kendiniz karar verirsiniz ve alarm sisteminizi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Kurma ve kapama işlemleri bir şifrenin tuşlanarak girilmesi veya özel bir uzaktan kumandası ile gerçekleşir.

Hırsız alarm sistemlerinin amacı nedir?

Hırsız alarm sistemlerinin amacı Olası hırsızlık girişiminde henüz hırsızın harekete geçmeden bariz caydırıcı olmasıdır. Alarm sisteminin takılı olduğunun farkında değilse hırsız sirenden çıkan aşırı yüksek ses dolayısıyla panik içerisinde herhangi bir yere zarar vermeden eli boş bir şekilde olay yerinden kaçacaktır.

Ev alarm sistemi nedir?

Ev alarm sistemi kurulumu

Ev alarm sistemi nedir? Hırsız alarm sisteminin kurulumun yapılacağı evin tehdit oluşturabilecek cam, kapı, balkon gibi alanların tespit edilerek kablolu hırsız alarm sistemi veya kablosuz hırsız alarm sistemi için uygun olup olmadığının tespiti yapıldıktan sonra uygun olan noktalara Alarm paneli, şifre paneli, manyetik kontak, pır sensörü, siren, cam kırılma detektörü alarm sisteminin bileşenlerinin montajları yapılarak sistem programlaması sonucu proje sonlandırılır.

Hırsız alarm sistemi bileşenleri

Hırsız alarm sistemi bileşenleri nelerdir? Hırsız alarm panelleri gelişen teknoloji doğrultusunda sağlık, yangın, panik butonu gibi ek özellikler kazanmıştır. Alarm sisteminin kurulması gereken yerin keşfi yapıldıktan sonra uygulanacak bileşenleri açıklamaya çalışacağız.
Alarm paneli: Tüm alarm bileşenlerinden gelen sinyalleri değerlendiren sistemin şoförü diyebiliriz.
Pır dedektör: Alarm sistemi kurulu durumda hareket algılayan ve alan paneline sinyal gönderen bileşendir.
Manyetik Kontak: Pencere, balkon kapısı, giriş kapısı gibi yerlere yerleştirilen mıknatısların birbirinden ayrılması sonucu izinsiz girişleri panele göndermeye yarar.
Siren: Dış ortama montajı yapılan panelden gelen tehdit sinyali ile birlikte yüksek desibel ses ses yayarak ikaz veren akü veya pile çalışan flâşörlü bileşendir.
Cam kırılma dedektörü: Montajı yapılan cam yüzeyinde oluşacak defermasyın sonucu panele haber iletir.
Duman dedektörü: Giriş bağlantısı enerji ve data olarak imatatı yapılan bileşen ortamda oluşan yoğun dumanı tehdit olarak algılayıp ana paneli uyarır.
Panik butonu: Genellikle masa veya tezgâh altlarına montajı yapılan ürün sabotaj durumunda basılarak alarm sistemini aktif duruma getirmeye yarar.
Isı dedektörü: Mutfak, kalorifer dairesi vb. alanlarda ısı kaynaklı oluşabilecek yangın durumunu algılar.
Gaz dedektörü: oluşabilecek gaz kaçağını algılar.
Telefon arayıcı: Hırsız alarm sistemine tanımlı telefon numarası veya haber alma merkezini arayan bileşen sayesinde itfaiye, ambulans, emniyet güçleri v.b haber verilmesi işlevini sağlar.

Hırsız Alarm sistemi nasıl çalışır? Hırsız alarm sistemi, bir mekan içinde yerleştirilmiş sensörler aracılığıyla hareketi algılar ve belirli bir durumda sesli veya görsel bir alarm sinyali verir. Sensörler genellikle infrared, hareket, açılmış kapı veya pencere, kırılgan cam veya hava basıncı gibi farklı türlerde olabilir. Sistem, sensörler tarafından algılanan hareketi veya aktiviteyi değerlendirir ve eğer bu hareket veya aktivite bir hırsızın girişini işaret ediyorsa alarmı tetikler. Ayrıca, alarm sistemi genellikle bir telefon veya internet bağlantısı aracılığıyla ev sahibi veya güvenlik hizmetleri ile iletişim kurar.

Güvenlik Alarm Sistemleri; Güvenlik alarm sistemleri, ev veya iş yerlerinde güvenliği sağlamak için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler genellikle hareket sensörleri, kapı ve pencere sensörleri, yangın sensörleri ve kameralar gibi çeşitli sensörler ve cihazlar içerir. Alarm sistemi, belirli bir olay gerçekleştiğinde siren sesleri veya telefon veya internet aracılığıyla bir alarm merkezine veya sahibine bildirim gönderir. Güvenlik alarm sistemleri, ev veya iş yerlerinin hırsızlık, yangın veya diğer tehlikelerden korunmasını sağlar.

Hırsız Alarm Panelleri Nedir? Hırsız alarm paneli, bir güvenlik alarm sisteminin merkezi ünitesidir. Bu panel, sensörler ve diğer cihazlar arasındaki iletişimi yürütür ve olayların oluştuğu anda uygun şekilde tepki verir. Hırsız alarm paneli, sensörler tarafından alınan verileri işler ve olayların oluştuğunda alarmı tetikler. Alarmın tetiklendiği anda siren sesleri çalar veya telefon veya internet aracılığıyla alarm merkezine veya sahibine bildirim gönderir. Ayrıca, hırsız alarm paneli kullanıcı tarafından yapılandırılabilir veya kontrol edilebilir. Örneğin, sensörlerin çalışma şekli veya alarm sesinin süresi gibi ayarlar yapılabilir.

Alarm İzleme Merkezi ve Alarm Kontrol Merkezi Nedir? Alarm İzleme Merkezi ve Alarm Kontrol Merkezi, güvenlik sistemleri için kullanılan merkezlerdir. Alarm İzleme Merkezi, alarm sisteminin çalışmasını izler ve alarmın tetiklendiği durumda, gerekli olan müdahaleyi yapar. Alarm Kontrol Merkezi ise, alarm sisteminin kontrolünü yapar ve sistemi yönetir. Bu merkezler, genellikle güvenlik şirketleri tarafından işletilir ve alarm sisteminin çalışmasını izlerler.

KURULUMUNU YAPTIĞIMIZ BAŞLICA ALARM PANELLERİ

dsc kablolu ve kablosuz alarm panelleri, paradox kablolu kablosuz alarm sistemleri, Desi kablolu kablosuz alarm paneli, wisetech alarm sistemi, Bosh Amax alarm, 


EV, SİTE, İŞYERİ VE FABRİKA ALARM İHBAR SİSTEMLERİ KURULUMU İÇİN ARAYINIZ.