Personel Devam Kontrol

Personel Devam Kontrol Sistemi

Personel Devam Kontrol Sistemi

  Personel Devam Kontrol Sistemi

Personel devam kontrol sistemleri; parmak izi okuyucu, yüz tanıma sistemi cihazı, biyometrik parmak izi okuyucu, kartılı geçiş sistemleri ile pdks programının parmak izi okuyucu yazılımı yüklü olduğu bilgisayardan takip edilebilir. Bariyer, kollu bariyer, turnike sistemleri, otopark geçiş sistemleri, bekçi tur kontrol sistemi ekipmanları ile tamamlanabilir

Personel devam kontrol sistemleri bugün kapıda bir güvenlik görevlisinin bulunmasının yeterli görülmesinden çok daha öteye taşınmıştır. Teknolojinin de büyük desteğiyle personel devam kontrol sistemleri işyerleri için aynı anda birçok kişinin farklı hareketlerini kontrol edebilmek anlamını taşımaktadır.

Kartlı geçiş sistemleri günümüzde belki de en çok kullanılan personel devam kontrol sistemlerinin başında gelir. Çalışanların her birinin bir geçiş kartına sahip olduğu bu personel devam kontrol sisteminde, sistem giriş kapısından itibaren işlemeye başlar. Geçiş sistemlerinin birçoğunda kart okuyucular bir turnikeye bağlıdır. Geçiş kartının okuyucuya okutulmasıyla birlikte sistem ana bilgisayara karttaki bilgileri yollar. Ana bilgisayardan gelen yanıta göre kişiye geçiş izni verilir ya da verilmez.

Ana giriş kapılarından itibaren işlemeye başlayan kartlı geçiş sistemlerinde kişilerin giriş yaptıkları saat ve tarihte sistem tarafından belirlenip kaydedildiğinden personel devam kontrol sistemi de aynı anda işlemeye başlar. Personel devam kontrol sistemlerinde geçiş izniyle birlikte giriş ve çıkış zamanlarının da raporlanıyor olması çalışanların mesai saatlerinin kontrol altında olması demektir.